Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

Szkoła Podstawowa w Dukli „jak nowa”

Gmina Dukla realizuje zadanie pn. „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej
w Dukli wraz z zagospodarowaniem terenu”. Generalnym Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu została firma ACORDI z Rzeszowa. Umowa na roboty budowlane została podpisana 30 kwietnia 2024 roku. Kierownikiem budowy został Lucjan Lis. Plac budowy został przekazany 13 maja 2024 r. Inspektorem nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej oraz drogowej został Piotr Kustroń, natomiast branży elektrycznej Tomasz Gonet.

Prace modernizacyjne w budynku szkoły trwały w okresie wakacyjnym 2024 roku. Wymieniona została instalacja elektryczna z aluminiowej na miedzianą, remont ścian i sufitów 3 kondygnacji (klasy, pomieszczenia pomocnicze, korytarze). Zerwany został bardzo zniszczony parkiet i zastąpiony wykładziną Tarkett Norma, odtworzone i wzmocnione zostały tynki ścian i sufitów w: 14 pomieszczeniach klasowych oraz pomieszczeniach pomocniczych, 3 korytarzach i klatkach schodowych Zamontowano klimatyzację w 5 pomieszczeniach szkoły.

W tej chwili trwają prace przy remoncie placu utwardzonego pod miejsca postojowe wraz z placem manewrowym, ciągów komunikacyjnych i przy wymianie ogrodzenia. Termin realizacji zadania to 30 listopada 2024 roku. Za chwilowe utrudnienia nauczycieli, rodziców i dzieci przepraszamy.

Koszt realizacji inwestycji to około 1 934 581,54 zł, w tym nadzór inwestorski.

Zadanie jest dofinansowane w ramach Polskiego Ładu: Programu Inwestycji Strategicznych na realizację zadań inwestycyjnych w kwocie 1 853 357,91 zł.

Krystyna Boczar-Różewicz

2024-10-02

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.